Jak pielęgnować futro naturalne? Kilka praktycznych wskazówek

Rozalia Wiśniewska 08-07-2019

Futro naturalne to marzenie wielu kobiet. Jego piękny wygląd, przyjemna miękkość oraz luksusowy charakter sprawiają, że warto mieć je w swojej szafie. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup futra w sklepie online lub stacjonarnym butiku warto dowiedzieć się, jak o nie prawidłowo dbać, aby na długi czas cieszyło nasze oczy swoim atrakcyjnym wyglądem.

Jak dbać o futro naturalne na co dzień?

Stając się szczęśliwą posiadaczką okrycia z futra naturalnego należy pamiętać o jego prawidłowym traktowaniu na co dzień. Futra naturalne mają bowiem nieco inne wymagania niż syntetyczne oraz materiałowe okrycia wierzchnie, a ich atrakcyjny wygląd w dużej mierze zależy także od sposobu przechowywania.

W pierwszej kolejności należy pamiętać o przechowywaniu futra w postaci rozwieszonej. Pozwoli to zachować atrakcyjny kształt okrycia oraz zadbać o odpowiednią strukturę jego włosia. Futra naturalne przechowujemy na dobrej jakości wieszaku rozmiarem dopasowanym do szerokości futra w ramionach. Umieszczając na nim okrycie należy zadbać o jego prawidłowe ułożenie – futro powinno stabilnie spoczywać na wieszaku a ramiona być ułożone symetrycznie i równo.

Futra naturalne nie powinny być przechowywane w sztucznych pokrowcach ani plastikowych workach, gdyż nie będzie do nich docierało powietrze. Naturalne włosie musi „oddychać”, aby skóra nie wyschła i nie zaczęła z czasem pękać. Jeśli chcemy zabezpieczyć futro przed kurzem zainwestujmy w zakup dobrej jakości bawełnianego pokrowca.

Jak pielęgnować futro naturalne? Kilka praktycznych wskazówek

Konserwacja i czyszczenia futra

W sytuacji, kiedy nasze futro zmoknie na deszczu lub śniegu należy delikatnie otrzepać je z nadmiaru wody oraz rozwiesić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby mogło samodzielnie wyschnąć. Należy wystrzegać się natomiast suszenia futra za pomocą suszarki do włosów oraz nie wieszać okrycia w pobliżu grzejnika lub kominka, gdyż generowane przez nie ciepło może negatywnie wpłynąć na wygląd i strukturę włosia.

Przynajmniej raz do roku warto zanieść futro do profesjonalnej pralni, w której oferowana jest usługa czyszczenia okryć ze skóry naturalnej. Pozwoli to usunąć z jego powierzchni wszelkie zabrudzenia pojawiające się w trakcie normalnego korzystania z ubrania, pozbyć się kurzu oraz nieprzyjemnych zapachów. Profesjonalne czyszczenie dodatkowo nada futru połysku i miękkości sprawiając, że będzie ono wyglądało jak nowe.

Gdzie kupić dobrej jakości futro naturalne?

Futra naturalne należą do jednych z najdroższych okryć wierzchnich, których ceny sięgać mogą nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że są przeznaczone wyłącznie dla najbogatszych! W szczególnie korzystnych cenach kupimy bowiem futra w sklepie online, bezpośrednio u ich producenta. Rozbudowana oferta oraz szeroki wybór najmodniejszych krojów i fasonów futer sprawia, że właścicielką dobrej jakości futra w sklepie online stać się może praktycznie każda kobieta.

Dla nabywców poszczególnych gatunków futra sklep online przygotowuje także praktyczne porady dotyczące czyszczenia i konserwacji oferowanych przez siebie wyrobów. Warto się z nimi zapoznać jeszcze przed zakupem, aby wiedzieć, jak postępować, aby nasz nowy nabytek właściwie służył nam przez długi czas.