Jak wybrać odpowiednią pomadę do włosów?

Rozalia 13-12-2018

Pomady do włosów to jeden z najchętniej używanych i najpopularniejszych zarazem męskich kosmetyków. Zapewniają doskonałe wykończenie fryzury o dowolnej długości, dodają jej blasku i pozwalają przez cały dzień cieszyć się nienagannym uczesaniem. Bardzo szeroki wybór pomad męskich dostępnych w sprzedaży nie ułatwia jednak wyboru najlepszego produktu. Jakimi kryteriami powinniśmy kierować się przy wyborze dobrej pomady do włosów?

Pomada do włosów – najważniejsze korzyści z jej stosowania

Podstawowym zadaniem pomad do włosów jest ułatwianie ułożenia fryzury, jej utrwalenie oraz nadanie poszczególnym kosmykom efektownego połysku. W sprzedaży dostępne są także kosmetyki oferujące matowe wykończenie, co pozwala na korzystanie z pomad także tym panom, którzy chcą unikną efektu błyszczących włosów.

Pomady do włosów to bardzo zróżnicowane pod względem konsystencji oraz właściwości utrwalających produkty. Znalezienie idealnego kosmetyku, który pokochamy zarówno my, jak i nasze włosy, wymaga nieco cierpliwości oraz testowania kolejnych produktów. Warto jednak poświęcić na to nieco czasu, gdyż dobrze dobrana pomada do włosów to absolutny must have dla każdego dbającego o swój wygląd mężczyzny!

Jak wybrać odpowiednią pomadę do włosów?

Pomady wodne Bona Fide – doskonały wybór dla początkujących użytkowników pomad

Aby pomada właściwie spełniała swoją rolę musi być produktem wysokiej jakości. Aktualnie możemy wybierać spośród pomad wodnych oraz ich woskowych odpowiedników. Pomady wodne to m. in. produkty amerykańskiej marki Bona Fide, które oferują doskonałe utrwalenie fryzury zarówno dla włosów krótkich, jak i dłuższych. Specjalna lekka konsystencja pomad Bona Fide pozwala na formowanie i poprawianie fryzury także w ciągu dnia.

Zaletą pomad wodnych jest przede wszystkim łatwość ich nakładania, brak efektu suchych kosmyków oraz nieobciążanie włosów. Pomady wodne, a w szczególności produkty Bona Fide, to znakomity wybór dla początkujących użytkowników pomad oraz tych panów, którzy pragną za ich pomocą uzyskać doskonale ułożoną oraz naturalnie wyglądającą fryzurę na cały dzień.

Pomady woskowe dla doskonałego utrwalenia męskiej fryzury

Pomady woskowe to z kolei kosmetyki produkowane na bazie wosku pszczelego, wazeliny, oleju mineralnego lub parafiny. W przeciwieństwie do lekkich pomad wodnych, pomady woskowe mają gęstą, zwartą konsystencję i przed użyciem muszą zostać rozgrzane. Pomady woskowe posiadają trzy rodzaje tzw. chwytu, czyli siły utrwalenia fryzury – chwyt lekki, średni oraz mocny. Początkujący użytkownicy tych męskich kosmetyków powinni wybierać pomady o średnim chwycie.

Jak wybrać odpowiednią pomadę do włosów?

Pomady woskowe oferują doskonałe wykończenie i utrwalenie fryzury. Aby dokładnie rozprowadzić je na włosach konieczne jest jednak ich rozgrzanie. Możemy to zrobić rozcierając odpowiednią ilość kosmetyku w dłoniach, ogrzewając puszkę z pomadą za pomocą suszarki do włosów lub na chwilę zanurzając ją w gorącej wodzie. Pomady woskowe są cięższymi od pomad wodnych kosmetykami, przez co nałożone w zbyt dużej ilości mogą obciążać włosy. Na ich zmycie także należy poświęcić nieco więcej czasu.

Partnerem artykułu jest After Barber oferujący: Bona Fide - więcej na AfterBarber.pl.