Moda męska na stoku, czyli jak ubrać się na narty

Anna Cieplak 23-01-2020

Wypad na narty to taka sama okazja jak wizyta w restauracji czy u znajomych. Wymaga zatem również odpowiedniego ubioru i stylizacji, aby być modnym, eleganckim oraz czuć się komfortowo. W tym tekście przedstawiamy ciekawe pomysły na ubiór dla mężczyzn podczas wypadu na narty.

Moda męska na stoku, czyli jak ubrać się na narty

 

Jak ubrać się na stok?

Pierwszym zestawem, jaki musi skompletować mężczyzna wybierający się na narty, jest strój narciarski. Przeważnie wybieramy popularne zestawy spodni i kurtek, choć istnieje też kilka alternatyw dla takiego zestawiania. Ciekawą powracającą do łask stylizacją jest ta z lat 80 tych. Z pewnością będą to kombinezony lub spodnie w rozmiarze oversize. Obecnie możemy znaleźć komfortowe i wysokojakościowe spodnie, bluzy czy kurtki właśnie w takim stylu wykonane z nowoczesnych materiałów. Ciekawym pomysłem jest też wybranie kolorów fluorescencyjnych. Oprócz ich właściwości ostrzegawczych trend ubierania się w jasnozielone, żółte czy czerwone ubrania powraca.

Jeśli nie chcemy stawiać na popularne rozwiązania, możemy wyróżnić się na stoku poprzez kilka pomysłów. Jednym z nich jest ubranie się jednokolorowo np. na biało lub czarno. Choć z praktycznego punktu widzenia warto założyć dodatki w innym kolorze, z pewnością biały kombinezon narciarski będzie przyciągał wiele spojrzeń. Pewnego rodzaju ekstrawagancją może być też stylizacja w barwy narodowe. Wybranie białej kurtki, czerwonych spodni lub innych emblematów w takich kolorach jest coraz modniejsze — szczególnie na zagranicznych stokach.

 

Moda męska poza stokiem

Uprawiając sporty zimowe, warto również wziąć pod uwagę, że w tym czasie będziemy przebywać np. w hotelu, schronisku czy okolicy stoku. Jeśli wiemy, że nie będziemy jeździli na nartach, nasza stylizacja może być nieco luźniejsza i wygodniejsza. Warto zatem zabrać ze sobą na wypad narciarski np. joggery, gdyż dają dużą swobodę ruchu i nie są wykonane z cienkiego materiału. Doskonale sprawdzi się też cienka bluza z modnym nadrukiem, którą będziemy mogli zdjąć lub ubrać na inne warstwy. Modnym elementem ubioru jest również kamizelka w wyrazistych kolorach jako alternatywa dla grubej kurtki. Jeśli będziemy poruszali się w strefie przy stoku, warto wybrać właśnie taką opcję.