Zakup sukni ślubnej w salonie – najważniejsze informacje

Rozalia 17-08-2018

Żadna przyszła panna młoda nie może obyć się bez sukni ślubnej. Mimo tego, że marzymy o niej już jako małe dziewczynki, kiedy przychodzi do jej wyboru, zazwyczaj nie wiemy, na jaki konkretnie model się zdecydować. Często zdarza się także tak, że po pierwszych przymiarkach czar pryska, gdyż okazuje się, że nasza wymarzona kreacje wcale nie leży tak dobrze, jak powinna.

Suknie ślubne nowe czy używane?

Aktualnie przyszłe panny młode mogą kupić nową suknię ślubną w salonie, uszyć ją lub wypożyczyć używaną. Najwięcej kobiet decyduje się jednak nabyć nową kreację w salonie sukien ślubnych. Jak przygotować się do wizyty w salonie i w jaki sposób wybrać najlepszą ślubną kreację?

Wybór idealnej ślubnej kreacji to jeden z najprzyjemniejszych, ale także najbardziej stresujących momentów towarzyszących ślubnym przygotowaniom. Każda przyszła małżonka pragnie bowiem, aby w tym wyjątkowym dniu wyglądać wyjątkowo. Aby było to możliwe suknia ślubna musi być idealnie dopasowana do figury, gustu oraz typu urody przyszłej małżonki.

Rozglądanie się za idealnym modelem sukni ślubnej warto rozpocząć jeszcze w domowym zaciszu. Przeglądając kolorowe magazyny poświęcone modzie ślubnej oraz zapoznając się z artykułami na portalach ślubnych dowiemy się bowiem, jakie kreacje są najmodniejsze w danym sezonie oraz lepiej określimy swoje preferencje.

Pierwsza wizyta w salonie sukien – kiedy się na nią wybrać?

Suknie ślubne dostępne są w wielu fasonach. Zanim kupimy suknię powinnyśmy ją przymierzyć oraz krytycznie ocenić naszą prezencję. Wybór sukni ślubnej wymaga sporo czasu, nie należy więc zostawiać go na ostatnią chwilę. Rozpoczęcie poszukiwań sukni z wyprzedzeniem pozwoli nam bowiem dobrze zapoznać się z ofertą salonów sukien ślubnych, mieć czas niezbędny na przymiarki oraz podjęcie ostatecznej decyzji.

Pierwszą wizytę w salonie sukien powinnyśmy umówić z wyprzedzeniem. Większość profesjonalnych salonów wymaga wcześniejszego ustalenia terminu przymiarki. Dzięki temu mamy pewność, że obsługa poświęci nam maksimum swojej uwagi oraz nie będziemy musiały czekać w kolejce i dzielić salonu z innymi pannami młodymi. Warto mieć także świadomość, że planowanie ślubu i wesela wiąże się z dużym stresem, w wyniku którego może się nieco zmienić nasza sylwetka. Dlatego na pierwszą przymiarkę powinnyśmy wybrać się nie wcześniej niż na ok. 5-6 miesięcy przed ślubem.

Zakup sukni ślubnej w salonie – najważniejsze informacje

Jak przygotować się do pierwszej przymiarki?

Umawiając się na przymiarkę w salonie warto wcześniej zorientować się, jakie rodzaje ślubnych kreacji są dostępne na miejscu. Ma to szczególne znaczenie dla pań noszących nieco większe rozmiary (40+) oraz kobiet bardzo wysokich lub niskich. Także panie wychodzące za mąż w ciąży powinny zorientować się, czy wybrany przez nie salon dysponuje sukniami w odpowiednim dla nich fasonie.

Wybierając się na pierwszą przymiarkę warto dobrze się przygotować. Każda przyszła panna młoda powinna uzbroić się nie tylko w dobry humor i odpowiednią ilość wolnego czasu, ale także zadbać o odpowiedni wygląd. W tym dniu warto postawić na delikatny makijaż i raczej zrezygnować z kosmetyków kolorowych, które mogłyby zabrudzić sukienkę. Warto także zadbać o twarzowe uczesanie oraz założyć ładną i funkcjonalną bieliznę, w tym stanik z odpinanymi ramiączkami. Na przymiarkę możemy zabrać ze sobą także buty na obcasie.

Przed przymiarką warto porozmawiać chwilę ze stylistkami i wyjaśnić im, jakie modele sukien najbardziej nam się podobają. Doświadczona obsługa doradzi nam oraz pomoże wybrać najlepsze kreacje pasujące do naszych oczekiwań. Dla ułatwienia możemy wziąć ze sobą także zdjęcia modeli sukien, które szczególnie nam się podobają.

Zdjęcia w trakcie przymiarki

Wybierając się na przymiarkę do profesjonalnego salonu sukien ślubnych należy liczyć się z tym, że będziemy mierzyły wiele kreacji. Aby ułatwić sobie późniejszy wybór tej jednej jedynej warto w trakcie przymiarek poprosić o wykonanie zdjęć lub nagranie krótkich filmików. W wyborze sukni ślubnej liczy się bowiem nie tylko to, jak wygląda dany model, ale przede wszystkim, jak na nas leży i się prezentuje.

Zanim jednak zaczniemy robić zdjęcia zapytajmy, czy dany salon pozwala na ich wykonywanie. Zanim wyjdziemy z salonu możemy także poprosić o próbkę materiału wybranego modelu sukni – ułatwi nam ona dopasowanie koloru kamizelki pana młodego, kwiatów w ślubnym bukiecie oraz butów ślubnych.

Zamówienie sukni ślubnej i formalności związane z jej zakupem w salonie

Zakup sukni ślubnej w profesjonalnym salonie to gwarancja zadowolenia i pewności, że wszystko przebiegnie tak, jak należy. Zamawiając suknię ślubną powinnyśmy zwrócić uwagę na to, czy w zamówieniu podana jest dokładna nazwa wybranego przez nas modelu, informacje na temat poprawek krawieckich, dokładnego koloru sukni oraz data realizacji zamówienia.

Warto także dopytać, czy dodatkowe elementy sukni takie, jak np. pas, dopinane kwiaty i inne ozdoby są dostępne w cenie sukni, czy też obowiązuje za nie dodatkowa opłata. Istotną kwestią jest również ustalenie formy oraz terminu płatności za suknię. Najlepszym rozwiązaniem jest rozłożenie należności na dwie raty. Pierwszą z nich zapłacimy w chwili składania zamówienia, a drugą przy odbiorze sukni.