Jak dobrać idealną kreację sylwestrową?

Rozalia 04-12-2018

Moda zmienia się niezwykle szybko, dlatego przy szczególnych okazjach warto nadrobić zaległości. Doskonałym momentem jest koniec roku i szykowanie się do sylwestrowej zabawy. Suknia sylwestrowa powinna być dopasowana do naszych potrzeb, ale również do rodzaju imprezy, na którą się wybieramy. Spotkanie w kameralnym gronie znajomych to zupełnie co innego, niż wystawny bal. Szczególnie trudno dobrać coś odpowiedniego na tę drugą okazję. 

Do wyboru idealnej sylwestrowej kreacji należy zabrać się nieco wcześniej, ponieważ zakupy na ostatnią chwilę nie są rozsądnym rozwiązaniem. Oferty najpopularniejszych sklepów i projektantów już dawno zaprezentowały tegoroczne trendy, a zapoznanie się z nimi powinno być pierwszym krokiem w procesie tworzenia wymarzonego zestawu na tę wyjątkową noc. Kiedy w planach jest elegancki bal, koniecznie trzeba szukać czegoś klasycznego, ale z sylwestrową nutką szaleństwa. To wieczór, kiedy nawet bogato zdobione suknie sylwestrowe świetnie pasują do okazji. Nie można zapominać, że jest do noc pełna radości i zabawy, dlatego strój powinien mówić wszystkim, że na tym właśnie nam zależy. Kreacja powinna być swobodna i powinna nam się podobać – to kwestie podstawowe. Podczas zabawy sylwestrowej nie ma znaczenia, co myślą inni i właśnie z takim nastawieniem powinno szukać się wymarzonej kreacji.

Jak dobrać idealną kreację sylwestrową?

Czerwień najmodniejsza

Szybkie zapoznanie się z ofertami sklepów jasno pokazuje, że ten sezon należy do czerwieni i to na pewno kolor, który powinno się wziąć pod uwagę podczas poszukiwania wymarzonej sukni sylwestrowej. Jednak kolor to dopiero początek! Najczęściej prezentowane są fasony bogato zdobione, pełne cekinów i dodatków, które podkreślają okazję, jaką jest sylwestrowa noc. Do tego stosunkowo delikatne biżuteria oraz niewielka torebka i mamy świetną, modną i nowoczesną kreację na bal. Dla co odważniejszych pań sugerowanym rozwiązaniem są również niezwykle modne róże, ale to tylko w odpowiednich okolicznościach.

Bogate zdobienia

Wspomniane już bogate zdobienia to hit tegorocznych projektów. Suknia sylwestrowa, przynajmniej według znanych projektantów, powinna być „na bogato”, czyli z wieloma dodatkami, wszyciami, falbankami i koronkami. Niektórych taki styl może nieco odstraszać, ale można znaleźć sukienki w bardzo dobrym guście, które podkreślają kształty, są zdobione, ale jednocześnie nie aż tak bardzo krzykliwe. Oferta sklepów sieciowych skierowana jest do kobiet w każdym wieku i z różną figurą, co jest niezwykle pozytywną wiadomością. Jedyne co trzeba zrobić, to znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jak dobrać idealną kreację sylwestrową?

Ponadczasowa klasyka

Są również fasony, które nigdy nie wychodzą z mody. „Mała czarna” również może być rozwiązaniem na bal sylwestrowy, choć oczywiście nie jest to rozwiązanie najbardziej optymalne – warto postawić jednak na coś bardziej szalonego, przynajmniej podczas tej jednej, wyjątkowej nocy. Suknia sylwestrowa w pastelowych odcieniach? Klasyczne, ale zawsze dobre rozwiązanie powinno sprawdzić się i w tym roku. Warto jednak kupić nowy strój, ponieważ fason sprzed kilku lat może być jednak dziś dość przestarzały. Musimy czuć się wyjątkowo!

Artykuł powstał dzięki firmie Navona w której ofercie znajduje się m.in. suknia sylwestrowa. Więcej na stronie: www.navona.pl