Szafa kapsułowa na jesień

Dorota Zalepa 16-07-2021

Szafa kapsułowa powinna mieć kilka stałych elementów, które od lat pozostają niezmienne. Kapsułę dostosowuje się do własnego stylu życia i aktywności. Chodzi o to, by rzeczy znajdujące się w szafie były używane, a nie tylko wisiały na wieszakach. W tego typu szafie nie jest tak ważna ilość ubrań, ale to czy są one noszone na co dzień. Co zatem powinna zawierać szafa kapsułowa na jesień?

Podstawa szafy kapsułowej

Jednym z podstawowych elementów szafy kapsułowej są niewątpliwie wełniane swetry i kardigany. Wszystkie powinny być gładkie, utrzymane w stonowanej kolorystyce. Bardzo dobrze wyglądają w zestawieniu z dżinsami. Te cienkie modele można ubierać również pod marynarki. Kolejny punkt to wspomniane marynarki. Fajnie prezentują się w połączeniu z dżinsami w wersji smart casual. Warto mieć jeden elegancki garnitur, który będzie nam towarzyszył przy bardziej wystawnych wyjściach. Następny element to również wywołane już do „tablicy” dżinsy. W szafie nie może zabraknąć również koszuli, zwłaszcza tych oversizowych, które najlepiej wyglądają z wąskim dołem. Jesienią w szafie koniecznie muszą pojawić się longsleevy i podkoszulki. Dobrej jakości podkoszulki prezentują marki takie jak Intimissimi albo COS. Oczywiście dopełnieniem każdej stylizacji są buty. Do takich bazowych jesiennych butów zalicza się białe sneakersy, brązowe mokasyny, sztyblety czy czółenka w kolorze nude. Ważne są również dodatki, a dokładnie torebki, które powinny być przede wszystkim dobierane pod kątem funkcji, jaką mają spełniać, ale ważne jest także to, by ich kolorystyka pozostawała w zgodzie z ubraniami, znajdującymi się w szafie.

Szafa kapsułowa na jesień

Zasadność szafy kapsułowej

Posiadanie ubrań w fasonach i kolorach, które można miksować można tworzyć wiele różnych zestawów, nie potrzebując ogromnej ilości ubrań. Najlepiej stawiać na klasyczne i minimalistyczne fasony, które pasują do naszej sylwetki oraz upodobań modowych. Najważniejsze jest to, by nasza szafa była wypełniona rzeczami, które odzwierciedlają nasz styl, który powinien być spójny z naszą osobowością.