Jak dopasować skarpetki do stroju?

Antoni Mazurek 20-01-2020

Wydawać się może, że każdy wie w jaki sposób dobrać skarpetki do danego stroju. Obserwując dobór ten przez różne osoby nie można tego powiedzieć, głównie zauważa się, że to częściej mężczyźni mają z tym problem. Trzeba zdać sobie sprawę, że dobór skarpetek ma wpływ na wizerunek danej osoby, stąd warto pochylić się temu tematowi. Dziś już nikogo nie dziwi, gdy przemierzając ulicami napotkamy na sklep ze skarpetkami.

Zmiana trendu – sklep ze skarpetkami

W dzisiejszych czasach sklep ze skarpetkami jest tak samo zwyczajny jak sklep spożywczy. Nastąpiła zmiana świadomości w postrzeganiu skarpet. Dziś stały się one odrębną częścią garderoby, która jak się okazuje ma ogromny wpływ na budowanie własnego wizerunku. Coraz częściej w miastach mieszczą się butiki ze skarpetami, które oferują bardzo ciekawy wachlarz różnych modeli i gatunków. Podobnie jest w Internecie, tam też znajduje się wiele sklepów, zajmujących się sprzedażą skarpet w sieci.

Skarpety na głównym planie

Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że każdy element naszej garderoby ma wpływ na to jak jesteśmy postrzegani przez innych. Bardzo często widać to jak skarpety stają się zauważalne, gdy mężczyźni decydują się na zakup garnituru z bardzo obcisłymi spodniami. Obcisłe nogawki powodują, że w momencie, gdy chodzimy, siadamy czy zakładamy nogę na nogę skarpety te bardzo się uwidoczniają. Trzeba mieć tego świadomość, bo dzięki temu będziemy mieć okazję zaprezentować skarpety odpowiednio, a nie stać się podmiotem żartów czy różnych dowcipów.

Jak dopasować skarpetki do stroju?

Jakie skarpety wybrać?

Coraz częściej polecane są skarpety z elementami włókien sztucznych, które chronią przed wystąpieniem otarć oraz sprawiają, że lepiej one leżą na stopie, nie zsuwając się przy tym. Dobierając skarpety do garnituru warto wybierać takie, które kończą się na części cylindrycznej łydki lub nieco wyżej. Ewentualnie może być niższa skarpeta, ale musi być wyposażona w elastyczny ściągacz, tak by, właściwie utrzymywał skarpetę.

Jaki kolor i wzór skarpet?

Standardowo skarpety kolorystycznie dobierane są do koloru spodni lub butów. Dopasowanie koloru skarpet do spodni sprawdza się w przypadku osób niższych. Jednak osoby wyższe mogą sobie pozwolić na nutę nonszalancji i wybrać skarpety, które nie są dopasowane ani do spodni ani butów. Wyjątkiem są sytuacje formalne, które wymagają odpowiedniej elegancji i dopasowania się do powagi uroczystości, wówczas zaleca się pozostawać w tej samej gamie kolorystycznej.

Odważny krok w noszeniu skarpet

Decydując się na odważniejszy krok w noszeniu skarpet trzeba pamiętać o złotej zasadzie, mówiącej, że skarpety winny nawiązywać kolorem do jakiejś części swojej garderoby. Tak naprawdę można dopasować je do krawatu, koszuli czy poszetki. Trzeba o tym pamiętać, że mimo tego, że skarpety stają się widoczne muszą one współgrać z całą stylizacją i być z nimi w pełnej harmonii. Mężczyźni powinni pamiętać o tym, żeby nie pokazywać własnych łydek. Jest to część ciała mężczyzny uznawana za najbardziej aseksualną, stąd w noszeniu długich spodni zaleca się noszenie możliwie wysokich skarpet. W lecie jest czas na pokazywanie łydek, wówczas należy wybierać skarpety stopki, które nie wystają spoza butów.