Jakie korzyści daje maska LED i terapia światłem?

Rozalia 06-08-2018

Rozwój technologii, w niektórych sytuacjach może nas nieco zaskoczyć. Takim nowym trendem jest między innymi ledowa maska. Zwykłe maseczki były bardzo popularne, jednak będą jak się okazuje znikać z kosmetyczek. Przychodzi bowiem rewolucja, jeśli chodzi o pielęgnacje twarzy.

Jak to działa?

LED, czyli light-emitting diode, to dioda, która będzie emitować światło z różnymi długościami fal. Fale te docierają do komórki i odpowiadają za procesy, które zachodzą wewnątrz. Dlatego maska jest tak innowacyjnym rozwiązaniem. Maskę ledową wykorzystuje się głównie do walki z trądzikiem. Zadaniem będzie pokonanie problemu u źródła i zapobieganiu nowym zmianom trądzikowym. Jednocześnie będzie także łagodzić objawy starzenia się skory oraz zmniejsza obrzęki, pielęgnuje zniszczony naskórek. Jeśli cera ma tendencję do szarzenia to maska również będzie dobrym rozwiązaniem.

Wielką zaletą maski LED będzie to, że zabieg fototerapii będzie można wykonywać samodzielnie w domu. Wystarczy na początek oczyścić skórę a potem nakładać maskę z podłączonym aktywatorem i oczekiwać. Po około 10 minutach maska sama będzie gasnąc. Zabieg ten wykonuje się raz dziennie a okres terapii powinien wynosić około 3 miesiące. Wymienny wkład będzie starczał na jeden miesiąc. Maski w zestawie maja zasilacz, przewód zasilający, moduły sterujące i opaskę do przypinania maski. Znajdzie się tam również instrukcja w języku polskim, którą trzeba przeczytać przed użyciem maski.

Maska LED na 7 sposobów

W zależności od tego jaką maskę się wybierze będą dostępne rożne rodzaje emitowanego światła mogą być to warianty 3,6, 7 kolorów.

Jakie korzyści daje maska LED i terapia światłem?

Światło czerwone

Zadaniem światła będzie przyspieszenie odnowy komórkowej. Stymulowana skora będzie produkować więcej kolagenu a to polepsza elastyczność i jędrność. Światło czerwone będzie odpowiednie dla skóry po peelingu i z trądzikiem różowatym a także po zabiegu laseroterapii.

Światło zielone

Przede wszystkim dla skóry, która potrzebuje istotnego nawilżenia, jak np. skóra po opalaniu. Ma działanie łagodzące i pomaga leczyć blizny po operacji. Hamuje produkcję melaniny i pomaga pokonać naczynka uciążliwe dla wielu kobiet.

Światło niebieskie

Odpowiada za regulowanie pracy gruczołów i pozwala pokonać zmiany trądzikowe. Ważne jest to, że hamuje rozwój bakterii, które odpowiadają za trądzik. Dodatkowo zmniejsza pory i ogranicza stany zapalne.

Światło fioletowe

Powstaje w wyniku połączenia niebieskiego i czerwonego światła, które ma nawilżające działanie. Światło fioletowe jest ważne przy leczeniu podrażnień, blizn po operacjach czy tych wynikających ze zmian trądzikowych.

Światło żółte

Dzięki niemu można pobudzić komórki do tworzenia kolagenu, który będzie ujędrniał skórę. To światło polecane jest dla osób, które odczuwają starzenie się skóry.

Jakie korzyści daje maska LED i terapia światłem?

Światło białe

Korzystne, ponieważ ma działanie podobne do światła lasera. Wnika w skorę głębiej od pozostałych. To sprawia, że skóra staje się sprężysta a zmarszczki są pokonane, będzie można dzięki temu wyglądać młodziej.

Światło pomarańczowe

Poprawia metabolizm oraz wpływa na stymulowanie energii komórek skory, dzięki temu wygląd skory zostaje poprawiony.

Jeśli kobieta chętnie sięga po nowinki kosmetyczne to bez wątpienia pomyśli również o wykorzystaniu światła ledowego, by zadbać o piękno swojej skory.