Kule gejszy - dlaczego warto je kupić?

Anna Domagała 17-12-2020

Małe, obciążone kulki Kegla wzmacniają mięśnie dna miednicy. Wzbogacają życie seksualne i ułatwiają osiągnięcie orgazmu. Cieszą się coraz większą popularnością ze względu na liczne właściwości zdrowotne. Wspomniane kule istnieją od setek lat i doskonale wzmacniają mięśnie dna miednicy. Pomagają nie tylko kontrolować pęcherz, lecz także zintensyfikują orgazm. Sprawdź, dlaczego warto po nie sięgnąć!

Kiedy warto kupić kulki Kegla?

Szczerze mówiąc, każdy może używać takich akcesoriów. Z medycznego punktu widzenia skierowane są przede wszystkim do kobiet, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Jeśli nie możesz w pełni kontrolować pęcherza, gdy się śmiejesz, kaszlesz lub ćwiczysz, sięgnij po kulki gejszy. 

Co ciekawe, wkładanie kuleczek do pochwy i chodzenie z nimi jest niezwykle przyjemne. Warto również podkreślić, że tego typu gadżetu wzmacniają mięśnie dna miednicy po porodzie.

Jak używać kulek podczas ćwiczeń Kegla?

Wspomniane ćwiczenia możesz wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Aby rozpocząć, zidentyfikuj mięśnie miednicy, czyli takie, których używasz, gdy powstrzymujesz środkowy strumień moczu. Kiedy już zorientujesz się, o jakie mięśnie chodzi, izoluj je i wzmacniaj w dowolnym momencie i pozycji. Pamiętaj, by nie napinać przy tym pośladków, brzucha i ud. Liczy się powtarzalność i wytrwałość. Staraj się wykonywać od trzech do pięciu serii po 10 powtórzeń dziennie. 

Jak bezpiecznie korzystać z kulek gejszy?

Wspomniane gadżety składają z jednej lub kilku kulek ustawionych w rzędzie ze sznurkiem na końcu, który zwykle powinien wystawać z pochwy. Po włożeniu kuleczek napnij i rozluźnij mięśnie dna miednicy wokół nich, aby wypróbować ich działanie. Pamiętaj, że kule gejszy różnią się ciężarem i wielkością. Jeśli dopiero zaczynasz, sięgnij po lżejszy model. Im cięższa kula, tym trudniej będzie Ci ją utrzymać w pochwie. Zacznij więc od leciutkich kulek i stopniowo przechodź do cięższych.

Pamiętaj, by nie używać ich zaraz po porodzie, ani jakiejkolwiek operacji miednicy. Poczekaj, aż wszystko ładnie się wygoi. Warto też wcześniej skonsultować się z lekarzem. Nie pozostawiaj kulek kegla w pochwie dłużej niż 6 godzin za jednym razem. Dokładnie wyczyść je po każdym użyciu łagodnym mydłem i wodą. 

Czy kulki kegla rzeczywiście są skuteczne?

Skuteczność kul zależy całkowicie od Ciebie. Im więcej wysiłku włożysz w regularne ćwiczenia, tym lepsze zobaczysz rezultaty. Kiedy trening mięśni dna miednicy stanie się już rutyną, przekonasz się, że kulki kegla rzeczywiście pomagają we wzmocnieniu i kontrolowaniu pęcherza i poprawie życia seksualnego. Jak pokazują badania, kule gejszy dopasowują się do naturalnego kształtu pochwy, dzięki czemu są łatwiejsze w użyciu.

Kule gejszy - dlaczego warto je kupić? 

Na co warto zwrócić uwagę?

Pamiętaj, by nie oddawać moczu, gdy masz w środku kulki kegla. Na samym początku nie wykonuj z nimi energicznych zajęć. W przeciwnym razie mogą Ci wypaść. Czasami gwałtowny ruch, na przykład podczas kichania lub kaszel, może spowodować przemieszczanie się kuleczek. Z czasem jednak mięśnie dna miednicy staną się silniejsze i nie będziesz już mieć tego problemu.