Jak wybrać idealny balsam do brody?

Rozalia 27-03-2019

Balsam do brody jest pomadą o lekkich lub umiarkowanych właściwościach nawilżających. Każdy dobry balsam powinien nawilżać, izolować i stylizować brodę.

Jak wybrać idealny balsam do brody?

Nawilżanie

Najpierw zajmijmy się nawilżaniem. Na rynku możemy znaleźć różne produkty nawilżające. Dobrze odżywiają Twoją brodę. Kupując balsam do brody sprawdź, czy nie zawiera składników zatykających pory. Może zawierać następujące oleje:

  • Olej z pestek winogron: jest tani, ale skuteczny. Problem jest taki, że ma krótki okres przydatności. Masz ograniczony czas przez jaki możesz go bez problemu używać.
  • Jojoba: tak naprawdę nie jest olejem, ale płynnym estrem woskowym. W przeciwieństwie do wielu olejów, jojoba nie wywołuje reakcji alergicznych i nie zatyka porów. Zawiera duże ilości ważnych składników odżywczych, takich jak witaminy E i B, kompleks witamin i minerałów, stymulujących wzrost brody. Zmiękczają włosy na twarzy, zapobiegając pękaniu i rozdwajaniu się końcówek.
  • Argan: często określany jest przez ekspertów jako płynne złoto. Dociera do porów włosów. Zwiększa elastyczność i stymuluje wzrost brody. Naturalne przeciwutleniacze i witamina E zawarte w olejku arganowym wzmacniają brodę.

Izolacja

Balsam powinien dobrze nawilżać. Jeśli nie ma odpowiednich składników nawilżających, takich jak jojoba i olejek arganowy, tylko wysuszy brodę. Dlatego upewnij się, że ma coś, co chroni skutecznie przed wyparowaniem wody. Popularne kosmetyki do brody najczęściej zawierają trzy składniki:

  • Wazelina: jest produktem ubocznym ropy naftowej, wytwarzanym poprzez mieszanie węglowodorów. Jest wodoodporna, nie rozpuszcza się w wodzie, jak masło shea czy wosk pszczeli. Dlatego usuwa wilgoć i wysusza pory. Dlatego nigdy nie stosuj wazeliny do pielęgnacji brody.
  • Masło Shea - jest pozyskiwane z orzechów masłosza. Powszechnie jest uważane za najlepszy uszczelniacz do zarostu. W przeciwieństwie do wazeliny nie zatyka porów. Nie będzie też problemu z wypłukaniem go z brody, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  • Wosk pszczeli - jest naturalnym woskiem produkowanym w ulu przez pszczoły miodne. Podobnie jak maslo shea jest naturalny i nie zatyka porów. Mocniej się od niego przyczepia i zapewnia doskonałe uszczelnienie zapobiegające wydostawaniu się wilgoci.

Jak wybrać idealny balsam do brody?

Stylizacja

Bardzo ważną rzeczą jest również stylizacja brody. Właściwy balsam wygładzi włosy i doprowadzi je do porządku. Oswoi dziką brodę, a nawet zaakcentuje naturalne loczki na brodzie. Te same składniki, które mają chronić przed odprowadzaniem wilgoci, są też odpowiedzialne za stylizację. Masło shea ma również dodatkową zaletę. Dzięki niemu mieszki włosowe wydają się grubsze, a tym samym broda również wygląda na grubszą. Niektórzy producenci łączą masło shea z woskiem pszczeli. Daje to niesamowite rezultaty.

Używanie balsamu do brody jest bardzo proste. Wystarczy wziąć niewielką ilość balsamu i wetrzeć go w dłonie. Następnie należy przeciągnąć palcami brodę, zaczynając od szyi. Wmasowując, upewnij się, że wcierasz balsam w skórę, tam gdzie rośnie Twoja broda. Dzięki temu doskonale odżywiasz włosy u nasady. Następnie przeprowadź palce przez brodę, wykonując ruch od góry do dołu, rozkładając balsam na mieszkach włosowych. Nie zapomnij o wąsach i włosach wokół ust. Aby wyprostować brodę, wyszczotkuj ją szczotką z naturalnego włosia. Możesz zgnieść włosy pięściami, jeśli chcesz podkreślić naturalne loki.