Na jakie zabiegi SPA warto się wybrać?

Rozalia 08-08-2018

Szybkie tempo życia czy siedzący tryb pracy to bardzo często przyczyna ciągłe zmęczenia. Pośpiech ten doprowadza do sytuacji, w której brakuje nam czasu dla rodziny czy przyjaciół, a także dla siebie. Często marzymy o wypoczynku, gorącej kąpieli. Dlatego właśnie doskonałym pomysłem może być weekend w SPA jako sposób na udaną regenerację. Ośrodki takie budzą obecnie spore zainteresowanie i z roku na rok są coraz chętniej odwiedzane. Można będzie tutaj dobrze wypocząć, relaksować się i zadbać o swoje ciało oraz umysł. Jednak nie trzeba również bardzo wiele wydawać na takie zabiegi, można sobie SPA stworzyć w swoim własnym domu.

 Na jakie zabiegi SPA warto się wybrać?

Masaż oraz jego pozytywne skutki

Masaż ciała, dłoni czy stóp i twarzy to zabieg podstawowy, który będzie oferowany przez ośrodki SPA. Relaksuje zwiększa ilość tlenu w organizmie, usuwa toksyny z mięśni, poprawia elastyczność. Dzięki masażowi mięsnie są rozluźnione a napięcie i stres mogą zostać pokonane. Domowym sposobem na ulgę dla ciala może być wybranie odpowiedniego masażera.

Jak działa masażer i jaki kupić?

Główne zadanie jakie ma masażer to eliminowanie bólu a także dostarczanie relaksu dla ciała. Urządzenie wyposażone może być w różnorakie programy, dzięki którym będzie można masaż dopasować do własnych potrzeb. Ma to za zadanie rozszerzyć pory, pobudzić układ krwionośny, nerwowy i odpornościowy. Urządzenie do masażu powoduje kurczenie oraz rozkurczenie mięśni i uśmierza ból. Wspomaga metabolizm, sprzyja odchudzaniu, poprawia modelowanie sylwetki. Tylko regularne stosowanie masażera będzie przynosić zadowalające efekty w postaci wygładzania skory czy pokonania cellulitu.

 Na jakie zabiegi SPA warto się wybrać?

Rodzaje masażerów

Sprzęt uniwersalny to poręczne, niewielkie urządzenie, które będzie można zastosować na dowolna partię ciała, wtedy dobieramy tylko odpowiednią nakładkę.

Masażer do twarz pozwala pokonać zmęczenie i nie tylko. Posiada różne końcówki, które służą do oczyszczenia skory i wygładzania, pobudza krążenie

Masażar do głowy to urządzenie, które jest podobne do trzepaczki, ma działanie relaksujące, uśmierza ból, zmniejsza stres i poprawia ukrwienie głowy.

Masażer karku ma najczęściej podłużny kształt w formie zagłówka. Dzięki małej wadze będzie można zabierać go ze sobą do pracy albo w podróż, będzie łagodził ból karku i pokonuje zakwasy, świetnie sprawdza się poduszka masująca, która będzie wpływać korzystnie także na plecy, stopy czy dłonie.

Masażer stóp przeznaczony jest do newralgicznego punktu naszego ciała. W stopach mamy punkty, które połączone są z wieloma narządami organizmu. Tego typu urządzenie ma za zadanie gwarantować odprężenie, pozwala pokonać uczucie zmęczenia i różnego rodzaju bol.

Masażer wibracyjny to zestaw kompleksowy, który tworzy drgania przenoszone na ciało. Ćwiczenia na platformie masującej pozwalają na kształtowanie sylwetki i mają w sobie wiele zalet. Poprawiają samopoczucie psychiczne, stan skóry, wzmacniają kości i zwiększają również elastyczność stawów, więzadeł czy ścięgien, dlatego kompleksowo mogą korzystnie wpływać na nasze ciało.