Męskie stylizacje na lato w stylu motocyklowym

Rozalia 29-08-2018

Lato to wyjątkowo dobry czas na poszukiwanie swojego własnego stylu modowego lub na eksplorowanie nowych inspiracji. Jednym z najciekawszych pomysłów w tym roku jest stylizacja na harley-owych macho, z którymi trzeba jednak uważać.

Styl motocyklowy należy do grona stylów klasycznych, czyli do takich stylizacji, które zazwyczaj nie poddają się za bardzo zmieniającym się trendom w modzie. Rozpoznawalny jest zawsze i wszędzie, jest dynamiczny i agresywny, a do tego bardzo męski. Dzięki niemu można pokazać to, że czuje się wiatr we włosach. Warto oczywiście do wyglądu dołożyć także trochę realnego zaangażowania, czyli do odpowiedniego ubioru właściwym dodatkiem będzie plecak, sam motocykl oraz bilety na festiwal muzyczny ulubionego zespołu. Nie trzeba oczywiście od razu wyruszać w świat. Można po prostu wybrać się na romantyczną randkę lub przejechać się po okolicy. Ważnym elementem tego stylu jest budowanie własnej tożsamości oraz wytyczanie swoich własnych ścieżek, także pod względem mody.

Styl harleyowca

Gangi motocyklowe to stosunkowo nowy wynalazek tak samo, jak przyzwoite motory, bez których czegoś takiego być po prostu nie mogło. Ich pierwsze próby pojawiały się w Stanach Zjednoczonych w latach dwudziestych minionego wieku, a w latach trzydziestych spopularyzowały się za sprawą brawurowych kreacji Marlona Brando. To film dziki i charakterystyczna skórzana kurtka zapoczątkowały modę na styl motocyklowy na dobre. Przez lata pojawiało się wiele nowości i aranżacji rozwijających twórczo styl motocyklowy, ale trzon stylistyki pozostał niezmienny. Do dziś wcielenie się w rolę amerykańskiego niegrzecznego chłopca wymaga praktycznie takich samych wyborów, jak to było przed laty.

Najważniejsza w stylizacji jest zawsze jeansowa kamizelka połączona z poprzecieranymi, dziurawymi spodniami. Zawsze jest też warto dołożyć do tego koszulkę ulubionego zespołu muzycznego lub coś z nadrukiem pokazującym naszą rogatą duszę. Zazwyczaj tego typu grafiki przypominają krzykliwe tatuaże.

Ciekawym pomysłem na uwydatnienie swojego stylu są skórzane buty wychodzące ponad kostkę. Na pewno takie buty nie są wygodne niczym sportowe sandały, ale na pewno będzie można się dzięki nim zdecydowanie lepiej zaprezentować szerszej publiczności.

Wiele dodatków także może pełnić kluczową rolę w stylizacji. Dobre przykłady to bransoletki na grubym rzemieniu czy bandanki lub inne niewielkie elementy posiadające trupie czaszki w swoim designie.

 Męskie stylizacje na lato w stylu motocyklowym

Codzienność motocyklowca

Styl motocyklowca wcale nie jest przygotowany na jedno kopyto. Na co dzień można naprawdę wiele pozmieniać. Ważne jest, by wszystkie stylizacje zawsze były świeże i drapieżne. Za podstawę każdej takiej stylizacji zazwyczaj uchodzi dobrze dopasowana skórzana kurtka, może mieć haft na plecach, może mieć inne wzory. Takie kurtki nadają się i na ciepłe, i na trochę chłodniejsze wieczory. Stanowią idealne okrycie wierzchnie na jesień pod warunkiem, że jest to skóra ekologiczna.

Szare przecierane jeansy to też znakomicie dopasowany element do mody motocyklowej. Trzeba do nich koniecznie dopasować ciemne buty i koszulkę. Wszystko to może być w kolorze czarnym, ale nie musi być aż tak ciemne.

Członkowie gangów motocyklowych to zazwyczaj miłośnicy tatuaży, więc ich eksponowanie jest bardzo ciekawym elementem całej mody. Dlatego trzeba wybierać takie elementy garderoby, które pozwolą na pokazanie trochę pomalowanej skóry, nawet jeśli nie jest to obraz permanentny. Do tego jakieś modne okulary, trochę srebrnej biżuterii i już mamy odpowiedni efekt zapewniony.