O czym warto pamiętać kupując tusz do rzęs?

Rozalia 17-12-2020

Tusz do rzęs to bardzo popularny kosmetyk, dzięki niemu możemy zupełnie odmienić swoje spojrzenie. Nic, więc dziwnego, że jest on podstawowym elementem wyposażenia kosmetyczki niemalże każdej kobiety. O czym zatem warto pamiętać wybierając idealną maskarę dla siebie? Na co szczególnie należ zwrócić uwagę podczas zakupu tuszu do rzęs?

Jakie rodzaje tuszów dostępne są na rynku?

W dzisiejszych czasach na rynku odnajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju tuszów do rzęs. Ze względu na zamierzony efekt stosowania, maskary możemy podzielić na cztery podstawowe grupy. Będą to tusze do rzęs: pogrubiające, wydłużające, podkręcające i klasyczne. Warto również zauważyć, że obecnie wiele znanych marek oferuje nam rozwiązania mieszane, czyli maskary, które łączą ze sobą poszczególne funkcje. I tak np. możemy zakupić tusz pogrubiająco- wydłużający czy też tusz wydłużająco- podkręcający.

O czym warto pamiętać kupując tusz do rzęs?

Na co warto zwrócić uwagę kupując tusz do rzęs?

Oprócz efektu, jaki chcemy uzyskać malując się wybranym tuszem warto podczas zakupu zwrócić jeszcze uwagę na kilka innych istotnych kwestii, które to bez wątpienia będą miały wpływ na poziom naszego zadowolenia z danego produktu. Należy, bowiem zauważyć, że tusze do rzęs różnią się, między sobą nie tylko efektem, jaki można za ich pomocą uzyskać, ale także jakością, kolorem czy też rodzajem szczoteczki. W przypadku szczoteczki warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej kształt, rozmiar, materiał wykonania i rozkład igieł. Szczoteczkę należy dobrać do kształtu oka, długości rzęs no i oczywiście przede wszystkim do swoich upodobań. Wybierając maskarę warto również sprawdzić czy dany kosmetyk jest wodoodporny. Wiele kobiet docenia wodoodporne tusze do rzęs ze względu na to, iż nie rozmazują się one nie tylko pod wpływem wody, ale też potu, gorąca czy też wilgotnego powietrza. Bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla kobiet, które noszą soczewki kontaktowe jest tusz hipoalergiczny. Taki tusz jest bezpieczny w stosowaniu, nie podrażnia, nie uczula, a wszystko to, dlatego, że zawiera wyłącznie delikatne sadniki.