Soczewki całodobowe night&day – co warto o nich wiedzieć?

Rozalia 20-10-2020

Soczewki całodobowe to coraz popularniejsza alternatywa dla klasycznych szkieł kontaktowych. Ich największą zaletą jest możliwość noszenia w trybie ciągłym, przez okres 30 dni, co jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla ludzi prowadzących intensywny tryb życia. Brak konieczności cowieczornego zdejmowania soczewek oraz przeprowadzania dla wielu skomplikowanego i czasochłonnego zabiegu ich pielęgnacji pozwala zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku oraz czerpać pełnię możliwości z najnowocześniejszej metody jej korekcji.

Soczewki całodobowe – ich zalety i przeznaczenie

Soczewki night&day, czyli popularne szkła kontaktowe całodobowe, z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Stale rosnące zainteresowanie nimi wynika wprost z możliwości, jakie oferują swoim użytkownikom. Szkła całodobowe, do których należą soczewki air optix night & day aqua, nie wymagają zdejmowania co wieczór, co pozwala na korzystanie z pełni ich możliwości studentom uczącym się w nocy, osobom pracującym w trybie zmianowym, świeżo upieczonym rodzicom, kierowcom oraz wszystkim pozostałym osobom, które muszą zadbać o doskonałe widzenie o każdej porze dnia i nocy.

Soczewki całodobowe są przeznaczone do ciągłego noszenia przez okres 30 dni. W tym czasie nie ma obowiązku ich zdejmowania, gdyż producent gwarantuje ich wysoką jakość oraz zachowanie właściwości przez cały okres użytkowania. Nie oznacza to jednak, że tego typu soczewek nie możemy zdejmować – w razie potrzeby istnieje możliwość ich zdjęcia, wyczyszczenia i ponownego założenia. Pozwala to na dostosowanie trybu użytkowania soczewek do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika oraz w pełni higieniczne korzystanie z właściwości tego rodzaju rozwiązania do korekcji wzroku.

Soczewki całodobowe night&day – co warto o nich wiedzieć?

Soczewki air optix night & day aqua i ich właściwości

Właściwości soczewek całodobowych doskonale widać na przykładzie szkieł air optix night & day aqua. Są to nowoczesne szkła stworzone przez markę Alcon, które są przeznaczone do ciągłej pracy. Soczewki air optix night & day aqua przepuszczają zdecydowanie więcej tlenu do oka spośród wszystkich innych dostępnych na rynku rozwiązań, przez co są doskonałym wyborem dla wymagających użytkowników, którzy chcą w najlepszy aktualnie dostępny sposób zadbać o zdrowie i komfort swoich oczu w czasie użytkowania szkieł kontaktowych.

Soczewki air optix night & day aqua korzystają z asferycznej optyki, przez co pozwalają na uzyskanie wyższej ostrości wzroku i co za tym idzie, jeszcze lepszej jakości widzenia o każdej porze dnia i nocy. Takie rozwiązanie docenią osoby, którym często zdarza się pracować lub uczyć w nocy i potrzebują doskonałej ostrości widzenia. Całodobowy charakter soczewek doskonale sprawdzi się także w przypadku ludzi często podróżujących, którzy nie mają możliwości dbania o stan i czystość soczewek poza domem. Wysoki poziom nawodnienia sprawia natomiast, że soczewki air optix night & day aqua będą idealnym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy dużo czasu spędzają w klimatyzowanych pomieszczeniach i pracują przed ekranem komputera.