Przepis na idealną suknię ślubną

Rozalia 23-07-2019

Wyjątkowość Dnia Ślubu

Zgodnie z treścią pewnego stwierdzenia jedynym dniem, w którym kobieta wie, w co się ubrać jest dzień jej ślubu i trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ każda kobieta, od najmłodszych lat, marzy o tym wydarzeniu. Sukienki ślubne zachwycają szeregiem fasonów, w których są dostępne, a możliwości przymiarki poszczególnych egzemplarzy wiąże się z intensywnymi przeżyciami przyszłej Panny Młodej. Większość Pań rozpoczynających poszukiwania idealnej kreacji ma już swojego faworyta wśród wielu fasonów, dlatego decyduje się na przymiarkę jedynie kilku modeli, ale zaleca się w tym przypadku nieco inne postępowanie. Wybór jednej, jedynej i wymarzonej sukni ślubnej należy oczywiście do przyszłej Panny Młodej, jednak oczywiście warto zabrać ze sobą bliskie osoby, które doradzą i podsuną szereg rozwiązań, z których może warto skorzystać. Wybierając sukienki ślubne łatwo jednak o popełnienie wielu błędów w drodze do osiągnięcia konkretnego celu, aby móc zapobiec katastrofom i dodatkowym porcjom stresu, warto unikać podstawowych błędów.

Przepis na idealną suknię ślubną

Najczęściej popełniane błędy

W czołówce najczęściej popełnianych błędów przez kobiety poszukujące sukni ślubnej jest zbyt duża ilość doradców o całkowicie odmiennych gustach, dlatego właśnie istnieje zbyt duże prawdopodobieństwo, że misja zakończy się fiaskiem. Sukienki ślubne najlepiej oglądać i przymierzać w mniejszym gronie, ponieważ zbyt duża ilość osób wprowadza jedynie niepotrzebny zamęt, a różnorodność upodobań w zakresie ubioru prowadzi do frustracji. Wiele kobiet, które wybierają sukienki ślubne są zbyt podatne na zdanie koleżanek, które noszą ubrania w innym rozmiarze, dlatego ekspedientki stoją wówczas przed niemałym wyzwaniem doboru odpowiedniej kreacji, ponieważ najważniejsze staje się zdanie osób trzecich, zamiast samej zainteresowanej. Należy również omijać szerokim łukiem salony sukien ślubnych, w których ekspedientki nie potrafią podzielić się konkretną radą, lecz zamiast tego uważają, że w każdym modelu wygląda się idealnie. W takich przypadkach oznacza to jedno – celem obsługującej Klientkę Pani jest pozbycie się towaru, nie pełna satysfakcja Klientek.

Dopasowanie fasonu i rozmiaru

Sukienki ślubne mają pełnić funkcję ozdoby Panny Młodej i roztaczać wokół niej niczym nieograniczony zachwyt i uwielbienie, a jest to niemożliwe przy niewłaściwym dopasowaniu rozmiaru i fasonu. Dlatego nie warto bać się przymiarki fasonów, które zdawałoby się nie znajdują się w kręgu zainteresowań, ponieważ być może jeden lub więcej spośród nich okaże się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Eksperymenty są więc w tej kwestii jak najbardziej wskazane, w przeciwieństwie do aspektu, którym jest rozmiar. Tutaj nie ma miejsca na gdybanie i plany schudnięcia o kilka rozmiarów przed nadejściem dnia ślubu, lecz dokonywanie przymiarek w obecnym rozmiarze. Zdanie specjalistów w tym zakresie jest jednoznaczne i mówi, że drastyczna zmiana wagi w okresie 2-3 miesięcy przed ślubem nie jest dobrym ruchem, ponieważ generuje duże prawdopodobieństwo problemów z wyglądem w zamówionej sukni.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Studio Mody Evita - sukienki ślubne Kraków.