Sukienka na sylwestra

Rozalia 11-12-2018

Kreacje sylwestrowe to sukienki wyjątkowe. Nawet nie dlatego, że jakoś specjalnie różnią się od innych strojów wieczorowych, chociaż i to bywa prawdą, ale głównie dlatego, że zakłada się ją na wyjątkową noc. Kobiece magazyny w kolejnych tygodniach szeroko rozpisują się na temat tego, co miały na sobie wszelkiego rodzaju gwiazdy i celebrytki, a wysokie miejsce w takim rankingu jest potem powodem do dumy. Ze zwykłej imprezy sylwestrowej raczej nie trafi się na okładki gazet, ale zawsze można zdobyć palmę pierwszeństwa wśród znajomych.

Poszukiwanie sukienki

O każdą zasadę polowania na sukienki sylwestrowe można się kłócić, ale z tej zasady zawsze wyłamuje się jedna kwestia: trzeba zacząć szukać z odpowiednim wyprzedzeniem. W ten sposób nie tylko ma się więcej czasu na podjecie decyzji, ale można dokonać zakupu jeszcze przed początkiem wzrostu cen. Wcześniejszy wybór sprawia też, że ma się szerszy wybór i istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko pojawienia się na imprezie w takiej samej sukience, jak trzy inne kobiety. 

Pole do popisu mamy tutaj bardzo duże, ponieważ imprezy sylwestrowe w zasadzie nie posiadają żadnych sztywnych ram, które są nieodłącznym elementem bardziej formalnych spotkań, takich jak na przykład studniówki, połowinki czy bale absolwentów. Nie pojawia się tu żadne osoby funkcyjne, do których godności trzeba się odpowiednio odnosić. Możemy sobie pozwolić na kreacje typowo balowe, które mocno rozkloszowane, będą zamiatać całą okolicę swoim wielkim stylem, jak również można iść w kierunku nieśmiertelnej małej czarnej, przykuwać do siebie oczy mężczyzn i w klasycznym stylu dominować na parkiecie. Zwiewne materiały i materiały obcisłe. Koronki i prosta stylistyka. Kolory ciemne i jasne. Dopuszczane jest praktycznie wszystko, jeśli tylko będzie to odpowiednio spójne i wpisane w panujące trendy w świecie mody. Trzeba też oczywiście pamiętać o własnej sylwetce, bo nawet kostium na bal przebierańców może się okazać zdradziecko źle dopasowany, jeśli będzie uwypuklał wady naszej urody.

Sukienka na sylwestra

Zasady doboru stroju

Diabeł tkwi w szczegółach i wybór kreacji to tak naprawdę działanie kreatywne, które mimo wszystko można nakierować na cel poprzez stosowanie kilku sprawdzonych i zawsze niezawodnych zasad:
•    Sukienki z odsłoniętymi plecami powinny wybierać tylko bardzo szczupłe kobiety; zasada dotyczy też w mniejszym stopniu odsłaniania ramion;
•    Sposobem na zbyt krótkie nogi jest duże rozcięcie na udach;
•    Zbędne kilogramy na brzuchu można ukryć sukienką dwuczęściową z baskinką w połowie;
•    Materiałowe chokery oraz dekolty schodzące poniżej linii biustu to rozwiązanie stylowe tylko dla kobiet ze stosunkowo niewielkimi miseczkami;
•    Delikatne i subtelne owiewanie ciała przez materiał to rozwiązanie skrojone dla kobiet z obfitym biustem, które dzięki temu nie ukryją swoich walorów i równocześnie sprawią, ze reszta ich wdzięków także będzie miała szansę na zostanie zauważonymi
•    Sukienki z podwyższoną talią są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od wszelkiego rodzaju sukienek z szerokimi pasami dla pań, u których pojawia się figura jabłka, ponieważ wymagane jest u nich wizualne zbudowanie sylwetki od nowa;
•    Płynące w powietrzu tiule i bogate falbany włączone wpisane w stylistykę sukienek maxi to znakomite rozwiązanie dla pań o zbyt kościstych nogach i wychudzonej figurze, aby ich sylwetka stała się bardziej pełna; uzupełnieniem dla nich są lekkie szale, ozdoby na ramionach oraz kardigany z opalizującego materiału;
•    Bufiaste rękawy i silne ramiona to znakomite połączenie dla każdej kreacji
•    Sukienki-tuby sprawdzają się u pań z długimi i zgrabnymi nogami i u nikogo więcej
•    Workowate tkaniny to pułapka dla puszystych kobiet, które muszą zawsze dbać o to, by wykorzystywane przez nie kreacje były dobrze dopasowane rozmiarem do ich ciała.

Dodatki

Sama sukienka to nie wszystko. Pełną kreację buduje się poprzez odpowiednie dobieranie dodatków, czyli przede wszystkim butów, torebki, biżuterii i innym drobnym akcesoriom. Do tego trzeba pamiętać, że dodatki są nie tylko elementem wizualnym. Wieczór sylwestrowy to czas zabawy, a tę skutecznie może zepsuć cisnąca w piętę szpilka lub torebka wymagająca ciągłej uwagi i szarpania się z nią, nawet jeśli jest ona stylistycznie dopasowana do kreacji. Trzeba stawiać na rzeczy sprawdzone oraz na minimalizm tak, by nie było potrzeby pakowania plecaka na jeden wieczór. 

Komfort nie może być oczywiście jedynym kryterium wybierania dodatków, ale wygodne wcale nie oznacza niemodne, a już na pewno nie brzydkie. Zamiast wysokich szpilek, które mogą skutecznie utrudniać taniec, znacznie lepiej będzie wybrać botki na niewysokim obcasie lub podobne sandały. Sam wygląd buta musi oczywiście być dopasowany do sukienki, co powinno się odnosić przede wszystkim do jego faktury i ozdobników. Cekiny na bucie na pewno nie będą pasowały do kreacji, która w innych miejscach się nie błyszczy. Za w miarę uniwersalne można uznać metaliczne odcienie dodatków.

Mała torebka musi być równocześnie wygodną torebką. Nie można się upierać na bardzo modne ostatnio torebki-szkatułki, które faktycznie mogą być niewielkie, ale na pewno nie będą poręczne. Ważną zasadą jest też stosowanie cienkich oraz płaskich pasków, które zwyczajnie są wygodniejsze i nie rzucają się w oczy. A specjalnie widoczne być nie powinny. Z paska można nawet zupełnie zrezygnować.