Modne kurtki zimowe dla kobiet

Rozalia 31-12-2019

Trwający sezon zimowy wymusza zakup ciepłej i modnej kurtki na nadchodzące niższe temperatury. Należy wybrać ją tak, by zapewniała komfort poruszania się, była odpowiednio ocieplona, by zabezpieczyć się przed przeziębieniem.

Modne kurtki zimowe dla kobiet

Materiał kurtki zimowej

Materiał kurtki powinien być wysokiej jakości i przede wszystkim nieprzemakalny, ponieważ w każdej chwili mogą pojawić się opady deszczu lub śniegu. Moda zatacza koło, dlatego ponownie stają się kurtki noszone przez Panie w szalonych latach 70. i 80. Kobiety lubią powracać do dawnych fasonów, kolorystyki i wyrazistych motywów.

Fasony damskich kurtek zimowych

Anorak jest kurtką pikowaną, w nieco sportowym stylu, najczęściej jest wyposażona w kaptur obszyty syntetycznym futerkiem. Często kojarzy się z modą wśród Eskimosów, w dawnej odsłonie nie były jednak rozpinane, lecz wkładane przez głowę. Współczesny model jest nieco bardziej modowy, gdyż idealnie dopasuje się do kobiecej sylwetki. Największą popularnością już od kilku lat cieszą się tak zwane parki, ponieważ ich długość pozwala na lepsze zachowanie ciepła. Znakiem rozpoznawczym są w nich charakterystyczne kaptury z futerkiem w różnych kolorach. Dzięki zwężeniu w talii może być dobrze dopasowana do figury.

Znaczenie podszewki w kurtkach

Podszewka jest w kurtkach niezbędna, pozwala na zatrzymywanie ciepła, dlatego powinna być wykonana z jak najlepszych materiałów. Między podszewką a materiałem wierzchnim powinno być umieszczone dodatkowe wypełnienie w postaci watoliny lub włókniny. W niektórych modelach kurtek zastosowane zostają odpinane podszewki, wówczas kurtka będzie idealna również na wczesną wiosnę. W przypadku podszewek kluczową rolę odgrywa nie materiał, lecz jego grubość, gdy jest cienka może szybko się wytrzeć. W takim przypadku kurtka będzie nadawała się wyłącznie do wyrzucenia. Przy zakupie kurtki warto więc zwrócić uwagę na gramaturę materiału, z którego uszyto kurtkę. Te dobrej jakości zaczynają się od wartości 150g/m2 wzwyż. Dzięki temu jakość produktu jest zdecydowanie wyższa.