Najbardziej popularne zabiegi w SPA

Rozalia 31-10-2020

Wizyta w spa to najlepsza forma relaksu dla każdego, kto potrzebuje wytchnienia od codziennych spraw. Wystarczy tak naprawdę wybór zabiegów, z których chce się skorzystać, by oddać się w ręce profesjonalistów. By podjąć decyzję, wypada znać podstawowe korzyści wynikające z każdej czynności.

Najbardziej popularne zabiegi w SPA

Zabiegi w SPA, na czym polegają?

Zabiegi w spa mają na celu maksymalne odprężenie, jako przykład można posłużyć się hinduską sztuką życia o nazwie Ajurwenda. Głównym założeniem jest holistyczne podejście do życia i zachowanie równowagi między poszczególnymi sferami życia. Wśród stosowanych zabiegów może znaleźć się na przykład masaż pudrem ziołowym, czy ciepłym olejem – być może brzmi nieco dziwnie, lecz przynosi świetne rezultaty. Udając się do SPA, czasami przeprowadza się egzotyczny masaż, który wywodzi się z Hawajów. Wykonuje się go przez wykorzystanie techniki relaksacyjnej zgodnej z filozofią Huny. Rytuał często jest porównywany do lekkiego powiewu wiatru lub falowaniem się morskiej wody. Masaż rozgrzanymi tajskimi stemplami to kolejny zabieg, na który warto się zapisać. Znakomicie rozluźnia mięśnie i odpręża po ciężkim dniu, czy długotrwałym stresie.

Popularne zabiegi, którym poddajemy się w SPA

Kobiety często decydują się na różne zabiegi relaksacyjne w SPA, wśród popularnych zabiegów znajdują się zarówno te na całe ciało, jak i wybrane partie. W zależności od wykupionego pakietu można skorzystać z różnych opcji, na przykład masaży, peelingów, zabiegów depilacyjnych. Zadaniem peelingów jest pozbywanie się zrogowaciałego naskórka z wybranych części ciała. Kolejnym krokiem jest bardzo często nakładanie maseczek, by dodatkowo nawilżyć skórę. Oczywiście żadna wizyta w SPA nie powinna obejść się bez relaksującego masażu, znane są różne techniki tej formy zabiegów. W ofertach znajdują się między innymi masaże czekoladą, świecami oraz gorącymi kamieniami. Każdy z tych sposobów pozwala na znaczną poprawę samopoczucia i przede wszystkim humoru. Wizyta w renomowanym SPA zawsze jest skuteczna.